Registreer als nieuwe gebruiker om het Vlaamse Woordenboek op zijn best te kunnen gebruiken. Als ingelogde gebruiker kunt ge bijvoorbeeld nieuwe termen aan ons woordenboek toevoegen, andermans definities verbeteren, en reageren op bestaande definities.
Wees welgekomen | Willekeurig | Top woorden | Recent
Onze databank bevat de volgende beschrijving(en) van "spatiegebruik bij leestekens"
Volgens de Nederlandse spelling worden de meeste veelvoorkomende leestekens aan het voorafgaand woord geschreven. Volgens de Franse spelling daarentegen moet er een spatie voor vraagtekens, uitroepingstekens, dubbelpunten, kommapunten, procenttekens, aanhalingstekens en nog een paar andere soorten leestekens. Zo bv.
- NL: Wat? Nee!
- FR: Quoi ? Non !
Volgens de Nederlandse-spelling-door-Vlaamstaligen-geïnterpreteerd worden eerder de Franse regels toegepast: voor vraagtekens, uitroepingstekens, dubbelpunten en kommapunten wordt er een spatie gezet. Ook bij dubbele aanhalingstekens en procenttekens wordt dit gedaan, doch iets minder. Zo dus:
- VL-NL: Wat ? Nee !
- VL: Wa ? Nee !
zie ook punt, dubbelpunt, kommapunt, uitroepingsteken, afkappingsteken
-
Weet ge nog een andere betekenis voor deze term? Als ingelogd gebruiker kunt ge uw eigen beschrijvingen van Vlaamse woorden en uitspraken in onze databank aanvullen. Om fouten te verbeteren klikt ge bij de bovenstaande definities op de "bewerk" link, en om te reageren op een definitie klikt ge op de "reacties" link.
Registreer als nieuwe gebruiker om het Vlaamse Woordenboek op zijn best te kunnen gebruiken. Als ingelogde gebruiker kunt ge bijvoorbeeld nieuwe termen aan ons woordenboek toevoegen, andermans definities verbeteren, en reageren op bestaande definities.
Nieuwe versie!
Er is een nieuwe versie van het Vlaams Woordenboek online. Mocht je problemen ondervinden, gelieve deze te melden op onze
GitHub.